درباره‌ نشر شهر

مدیرعامل: محسن جلالی فراهانی

مؤسسه نشر شهر به عنوان بازوی اجرایی سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران در حوزه نشر کتاب و توسعه فرهنگ مطالعه در سال ۱۳۸۲ تأسیس شد. آماده‌سازی و چاپ کتاب و سایر محصولات چاپی شهرداری طبق بخشنامه شهردار محترم تهران در اسفند ۱۳۸۷ به انحصار این مؤسسه درآمد. همچنین مسئولیت برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان در بدو تأسیس نشر شهر در سال ۱۳۸۴ به عهده این مؤسسه گذاشته شد. بخش تولید کتاب و محصولات فرهنگی با تأخیری قابل توجه از سال ۱۳۸۶شکل گرفت. این بخش، علاوه بر مدیریت تولید، محتوا، آماده‌سازی و چاپ کتاب‌های نشر شهر، به آماده‌سازی و چاپ کتاب‌ها و سایر منتشرات معاونت‌ها، شرکت‌ها و سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری نیز می‌پردازد. همچنین، نشر شهر غرفه‌هایی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند و ایستگاه‌های متروی تهران در اختیار دارد که از طریق آنها یا به طور مستقیم کتاب و محصولات فرهنگی خود و سایر ناشران را توزیع می‌کند، یا فضاها را به افراد و سازمان‌های دیگر اجاره می‌دهد.

مؤسسه نشر شهر در این حوزه‌ها فعالیت می‌کند:

  • انتشار کتاب و تولید محصولات فرهنگی؛
  • برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی؛ به ویژه نمایشگاه یاد یار مهربان؛
  • توزیع و فروش کتاب و محصولات فرهنگی؛
  • ارائه‌ی خدمات چاپ و نشر کتاب و محصولات فرهنگی؛
  • برنامه‌ریزی و فعالیت در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی.

نشر شهر از سال ۱۳۸۲ تا کنون بیش از ۱۵۰۰ عنوان کتاب و محصول فرهنگی تولید و سیزده دوره نمایشگاه یاد یار مهربان برای اهدای کتاب به کتابخانه‌های مدارس تهران برگزار کرده است. همچنین نشر شهر ماموریت دارد تمام کتا‌ب‌های مورد نیاز مدیریت‌های تابعه‌ی شهرداری را که در سال بیش از صد عنوان کتاب است از طریق مرکز چاپ و نشر خود به چاپ رسانده و منتشر کند. علاوه بر این فعالیت‌ها نشر شهر برای عرضه و فروش کتاب و محصولات فرهنگی، بیش از ۲۰ فروشگاه و غرفه در فروشگاه‌های شهروند تهران، مراکز فرهنگی شهرداری ایجاد کرده است.

مؤسسه‌ نشر شهر علاوه بر تداوم فعالیت‌های پیشین می‌کوشد:

به گسترش شبکه‌ی توزیع ، دسترسی کتاب و محصولات فرهنگی در سطح تهران بپردازد؛
به گسترش کمی و کیفی خدمات چاپ و نشر به شیوه ای متمرکز همت گمارد.
به تولید آثار ارزشمند و اثرگذار در حوزه‌ی تهران‌شناسی و سبک زندگی شهری بپردازد

مرکز چاپ نشر شهر

مرکز چاپ، همزاد مؤسسه نشر شهر و قلب تپنده آن در ارائه خدمات متنوع چاپ به کلیه بخش های شهرداری تهران و سایر مشتریان خدمات چاپی است. بر اساس بخشنامه شماره ۸۷۱۰/۵۱۶۳۵ شهردار محترم تهران مبنی بر تمرکز کلیه فعالیت های چاپ و نشر شهرداری، مرکز چاپ نشر شهر با تجهیزات مدرن و مجریان توانمند خود، امکان انجام کلیه خدمات چاپ و نشر را با بهترین کیفیت و در زمان مناسب فراهم نموده است. زمان مناسب فراهم نموده است.

چه کار می کنیم؟
  • چاپ افست
  • چاپ دیجیتال
  • چاپ ریسو
  • طراحي گرافيك، اسکن و عكاسي
  • چاپ اطلاعات متغير(VDP) و چاپ امنيتي
برتري هاي ما
مرکز چاپ نشر شهر اولين و تنها دارنده اسكنر فوق حرفه اي كروز در ايران است. این اسکنر سه بُعدی كه در سال ۱۳۹۰ وارد کشور و نشر شهر شده، مي تواند انواع اجسام از جمله نقاشي هاي رنگ روغن، آبرنگ، انواع كاغذ، چوپ، انواع فلزات، فرش، پارچه و هر نوع جسم در ابعاد مختلف را به صورت سه بُعدي و با بهترين كيفيت و ريزترين جزئيات اسكن نمايد. آتليه طراحي، گرافيك و عكاسي اين مؤسسه با بهره گيري از متخصصان مجرب اين حوزه آمادگي دارد انواع سفارشات كتاب، نشريات، كاتالوگ، بروشور، پوستر، ليبل و بسته بندي را مطابق استانداردها و با بهترين كيفيت طراحي و ارائه نمايد. چاپ ريسوی تك رنگ يا دو رنگ، بهترين گزينه براي چاپ در تيراژ متوسط و با قيمت مناسب است. سرعت بالا و قيمت مناسب نشر شهر، شما را به انتخاب اين گزينه ترغيب ميكند.
چاپ اطلاعات متغير (VDP) و چاپ امنيتي:
جمع آوري قويترين سيستم نرم افزاري و سخت افزاري چاپ اطلاعات متغير به صورت چهاررنگ امكان چاپ ۹۰ ركورد متغير با ۴۸ فيلد در هر نوبت چاپ با قبول انواع فيلدهاي نوشتاري شماره، عكس، باركد و... استفاده از برچسبهای امنيتي بر روي كار به گونه اي كه با جدا شدن اين برچسب ها، سطح كاغذ به كلي پاره خواهد شد. ضمناً اين برچسب ها داراي محافظ یو. وی نيز هستند استفاده از تونرهاي امنيتي و امكان لحاظ ويژگي هايي فني ـ امنيتي تهيۀ برچسب هاي اعتباري پی. وی. سی، اوراق بهادار و ديگر نيازها در اين زمينه.
چاپ ديجيتال لارج فرمت، چاپ كتاب و پوستر در تيراژ پايين:
چاپ بنر، استیکر، فلکسی، وینیل و نصب انواع سازه ها از جمله عرشه پل، بیلبورد و انواع پرتابل¬های شهری از خدمات واحد لارج فرمت مرکز چاپ مؤسسه نشر شهر است . امكان چاپ انواع پوستر، فولدر، كاتالوگ، بروشور، كتاب، نشريه، خبرنامه در تيراژ دلخواه با كيفيت مطلوب و سرعت آماده سازي بالا از ديگر مزيتهاي اين دستگاه است.