دات نت نیوک

اخبار

جشنواره یاد یار مهربان؛ اهداء کتاب به دانش آموز بجای کتابخانه

01 بهمن 1394 19:52 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 3 با 1 رای
جشنواره یاد یار مهربان؛ اهداء کتاب به دانش آموز بجای کتابخانه

در سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان که از ۲۸ دی ماه آغاز شده هر دانش آموزان می تواند تا سقف ۲۰ هزار تومان کتاب انتخاب کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دبیر سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان در برنامه پیشخوان هدف از این جشنواره را افزایش علاقه به مطالعه و سرانه مطالعه در میان دانش آموزان عنوان کرد. مجید حسینی گفت: در این جشنواره بر خلاف دوره های پیشین بجای اهدا کتاب به کتابخانه ها کتاب به  خود دانش آموز اهدا می شود. وی افزود: در این طرح هر دانش آموز مقاطع هفتم و هشتم می تواند تا سقف بیست هزار تومان کتاب از میان کتاب های تائید شده آموزش و پرورش انتخاب کند و سپس این کتاب ها برای دانش آموزان پست خواهد شد . وی گفت: پس از این فرآیند دانش آموزان با کمک و راهنمایی معلمان طی یک فرآیند هشت ماهه فرصت دارند تا به جمع آوری امتیار بپردازد که 15 آیتم شامل نوشتن کتاب و مقاله یا تهیه روزنامه دیواری و غیره برای جمع آوری امتیاز در نظر گرفته شده است. به این ترتیب هر دانش آموز شهریور ماه بر اساس امتیار جمع کرده هدیه دریافت می کند  و برآورد ما این است که 35 هزار جایزه به دانش آموزان تهرانی که بیشترین امتیارها را گرفته اند اهدا خواهد شد.
وی گفت: در پایان جشنواره 500 دانش آموز دختر و 500 دانش آموز پسر که بیشترین امتیازات را جمع آوری کرده اند به اردوی نویسندگی اعزام خواهند شد.
وی علت اجرای طرح را برای دانش آموزان مقاطع هفتم و هشتم دو مسئله دانست و گفت: وجود کنکور در مقطع متوسطه دوم و تاثیر آن در کاهش مطالعات آزاد در میان دانش آموزان و نیز نداشتن قدرت انتخاب کتاب از میان کتاب های متعدد در میان دانش آموزان مقطع ابتدایی  سبب شد تا  تصمیم گیری شود طرح میان دانش آموزان مقطع متوسطه اول شامل دانش آموزان کلاس های هفتم و هشتم اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه در این طرح بجای اهدا کتاب به کتابخانه کتاب به خود دانش آموزان اهدا خواهد شد در توضیح این مطلب گفت: در دوره های پیشین و طی ده سال گذشته بیش از شش و نیم میلیون نسخه کتاب به مدارس اهدا شد ولی این کار در افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان تاثیر چندانی نداشت زیر از یک سو بسیاری از دانش آموزان عضو کتابخانه مدارس نیستند و مابقی هم تنها یک چهارم کتاب ها را به امانت گرفته اند .
 دبیر سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان، علت بی علاقگی دانش آموزان را به مطالعه سیستم غلط آموزشی در کشور و ارائه تکالیف درسی متعدد و فراوان به دانش آموزان دانست .
 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.