دات نت نیوک

اخبار

سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان آغاز شد

28 دی 1394 22:02 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای


سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان روز دوشنبه طی آیینی با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار و مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در برج میلاد آغاز بکار کرد.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل موسسه نشر ، این جشنواره با برگزاری جلسه توجیهی برای یک هزار و 200 معلم شهر تهران کار خود را آغاز کرده است.جشنواره یاد یار مهربان در انتهای سال تحصیلی جاری با معرفی نفرات برتر و برگزاری اردو برای یک هزار دانش آموز دختر و پسر به کار خود پایان می دهد. شهرداری تهران به منظور افزایش سرانه مطالعه در این دوره از جشنواره رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرده که بر این اساس انتخاب کتاب به عهده دانش آموز است. مخاطب سیزدهمین جشنواره یاد یار مهربان 180 هزار دانش آموزان پایه هفتم و هشتم تحصیلی هستند که در یک هزار و 180 هزار مدرسه شهر تهران تحصیل می کنند. از20 هزار عنوان کتابی که برای سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان از سوی ناشران ارسال شده یک هزار و 500 کتاب انتخاب شدند. شهرداری تهران از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای این دوره از جشنواره یاد یار مهربان خبر داده است. در سیزدهمین دوره جشنواره یاد یار مهربان 15 عنوان امتیاز تعریف شده که بیشترین امتیاز مربوط به اهدای کتاب به مدرسه است. در پایان این جشنواره به 100 برگزیده جوایزی اهدا می شود. 
همچنین در راستای برگزاری این جشنواره، 35 هزار دانش آموزان از خدمات فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بهره مند می شوند. 
برهمین اساس ، در طول برگزاری 12 دوره گذشته 34 میلیارد تومان برای خرید کتاب هزینه و از سال 82 تا 93 حدود شش میلیون و 500 هزار نسخه کتاب به چهار هزار و 694 مدرسه اهدا شده است. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.