دات نت نیوک

اخبار

بازگشایی مجدد زیباترین سالن مطالعه کتاب در جهان

28 مهر 1395 09:48 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 3 با 1 رای

با وجود اینکه در عصر فناوری دیجیتال به سر می بریم و در محاصره وسایل الکترونیکی قرار داریم و حتی مطالعه و درس خواندن ما نیز تحت تاثیر آنها شده اما هنوزافرادی هستند که به شیوه های قدیمی مطالعه کتاب علاقه دارند.
 بازگشایی مجدد زیباترین سالن مطالعه کتاب در جهان
 به گزارش لیزنا، به تازگی سالن مطالعه کتابخانه عمومی نیویورک، بعد از نوسازی و بازسازی کلی، بازگشایی شده  و مورد استقبال جمعیت وسیعی از عکاسان، نویسندگان و پژوهشگران قرار گرفته است.
سالن مطالعه این کتابخانه از سال ۲۰۱۴ بر روی بازدید کنندگان برای مرمت،  نوسازی و ترمیم نقاشی های دیواری بسته شده بود. 

این تالار به سبک سالن های مطالعه  اوایل قرن پیش از میلادی است و از ابزارها و وسایل الکترونیکی چون کامپیوتر یا پورت فلش یا شبکه در آن خبری نیست، دوستداران کتاب در این بخش از کتابخانه می توانند تجربه دوری از فناوری های نوین و زندگی و مطالعه مانند انسان های اوایل قرن پیش را تجربه کنند.

در این سالن بیش از ۵۲ هزار کتاب در قفسه های مختلف  نگهداری می شود ولی تعداد کتابهای کل مجموعه،  کتابخانه نیویورک که در ساختمان های مختلف قرار دارند،  بیش از ۳ و نیم میلیون کتاب است که توسط ماشین هایی مخصوص به نام book train  بین ساختمان ها در گردش هستند تا به دست متقاضیان برسند.

عکاسان حرفه ای تصاویری فوق العاده زیبا و کم نظیر از این سالن مطالعه نوسازی شده منتشر کرده اند.

 کتابخانه نیویورک یکی ازکتابخانه های با قدمت در ایالات متحده و جهان، با دارا بودن سالن های مطالعه گسترده و حجم بالای کتاب در زمینه های مختلف است، و دراین کتابخانه نویسندگان مشهوری رمان هایی بزرگ و جاویدان را به نگارش درآورده اند.

 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.