دات نت نیوک

اخبار

پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتابخانه مونیخ 2016

04 آبان 1395 09:37 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 2.5 با 2 رای
پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتابخانه مونیخ 2016

دو کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با سه کتاب دیگر ناشران ایرانی به فهرست کتاب‌های برگزیده کتابخانه مونیخ آلمان سال ۲۰۱۶ راه یافته است.
 پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتابخانه مونیخ 2016
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دو عنوان کتاب، «زیبا صدایم کن» نوشته‌ی فرهاد حسن‌زاده و «اسب و سیب و بهار» نوشته‌ی احمدرضا احمدی وارد این کاتالوگ شده این درحالی است که سهم ایران در کاتالوگ سال ۲۰۱۶ پنج عنوان کتاب است.

همچنین کتاب‌های «کارنامه‌ات را قایم کن» نوشته‌ معصومه انصاریان از نشر پیدایش، «ساندیچ ساز مودم اسبی باف»، نوشته‌ مهدی رجبی، از نشر افق، «دوست بزرگ» نوشته‌ بابک صابری از کتاب نیستان وارد این کاتالوگ شده‌اند.

تصویر کتاب «دامادی آقا کلاغه» نیز در تقویم سالیانه کتابخانه مونیخ به چاپ رسید و تصویر کتاب دیگری نیز از کانون برای چاپ در تقویم سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

کتابخانه بین‌المللی مونیخ ویژه نوجوانان با بیش از 50 سال سابقه فعالیت و نیز بیش از 500 هزار عنوان کتاب از سراسر جهان، شهرت دیرینه‌ای دارد.

این کتابخانه هر سال مجموعه‌ای با عنوان White Ravens منتشر می‌کند. کتاب‌ها از کشورهای مختلف از سوی متخصصان ادبیات کودک و براساس شیوه‌های نوآورانه در متن و تصویر بررسی و انتخاب می‌شود.

براساس این خبر، عنوان کتاب‌ها به همراه مشخصات آن‌ها و خلاصه‌ای از کتاب در این مجموعه منعکس شده است.

کاتالوگ امسال شامل۲۰۰ عنوان کتاب از ۶۰ کشور جهان است که به ۴۲ زبان چاپ شده‌اند. 

ویدئو
,
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.