دات نت نیوک

اخبار

مسجدجامعی: امیدوارم تشکل صنفی خبرنگاران کتاب دوباره فعال شود / علاقه‌مندان فرهنگ به کتاب‌گردی بیایند

19 آبان 1395 18:02 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
 مسجدجامعی: امیدوارم تشکل صنفی خبرنگاران کتاب دوباره فعال شود / علاقه‌مندان فرهنگ به کتاب‌گردی بیایند

احمد مسجدجامعی،‌ عضو شورای شهر تهران، در بازدید از نمایشگاه مطبوعات، با حضور در غرفه موسسه خانه کتاب اظهار کرد: نخستین تشکل تخصصی صنفی فرهنگی کشور به خبرگاران حوزه کتاب اختصاص داشت، اما متاسفانه بعد از مدتی غیرفعال شد و امیدوارم که به‌زودی و با پیگیری خبرنگاران کتاب، مجددا شروع به فعالیت کند.

احمد مسجدجامعی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: ما در گذشته صفحه‌ای به نام کتاب در رسانه‌ها و مطبوعات نداشتیم، اما خوشبختانه امروز در اکثر رسانه‌های عمومی، صفحه‌ کتاب فعال است و به معرفی تازه‌های کتاب و دغدغه‌های اهل قلم می‌پردازند.

وی ادامه داد: در حال حاضر فضای کتاب و کتابخوانی در رسانه‌ها ایجاد شده و ما این فضا را مدیون تلاش خبرنگارانی هستیم که به این حوزه ورود کردند و دغدغه کتاب و کتابخوانی داشتند. البته نباید از نقش خانه کتاب هم غافل باشیم، چراکه فضایی ایجاد کرد تا این خبرنگاران دور هم جمع شوند.
  
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تشکل صنفی خبرنگران کتاب اظهار کرد: نخستین تشکل تخصصی صنفی فرهنگی کشور به خبرگاران حوزه کتاب اختصاص داشت، اما متاسفانه بعد از مدتی غیرفعال شد و امیدوارم که به‌زودی و با پیگیری خبرنگاران کتاب، مجددا شروع به فعالیت کند.

وی افزود: به‌نظرم اگر از نام صداوسیما فاکتور بگیریم، سایر رسانه‌ها فعالیت‌های خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی دارند. در حال حاضر نیز رویکرد مجددی به بحث کتاب شده و شاهد رونق بازار کتابفروشی‌ها هستیم.
  
مسجدجامعی در توضیح سومین برنامه کتاب‌گردی‌اش گفت: کتاب نیاز به حمایت دارد و من در جریان حمایت از کتاب و کتابخوانی، پنجشنبه هفته آینده به همراه دانشجویان، خبرنگاران، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان حوزه کتاب به کتاب‌گردی خواهم رفت تا به همراه این عزیزان از کتابفروشی‌ها بازدید کنیم.

این عضو شورای شهر تهران عنوان کرد: از همین تریبون اعلام می‌کنم که علاقه‌مندان حوزه کتاب در این روز ما را همراهی و با حضور در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب، از کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از 14 تا 21 آبان‌ماه در مصلای امام خمينی (ره) برپاست. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.