دات نت نیوک

اخبار

در بیست و ششمین نشست ادبی در قلمرو داستان؛

«آقای پالومار» اثر ایتالو کالوینو نقد می‌شود

14 آذر 1395 16:08 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
«آقای پالومار» اثر ایتالو کالوینو نقد می‌شود

کتاب «آقای پالومار» اثر ایتالو کالوینو نویسنده ایتالیایی سه‌شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۶ با حضور نویسندگان و اهالی قلم در فرهنگسرای ارسباران نقد می‌شود. 
«آقای پالومار» اثر ایتالو کالوینو نقد می‌شودبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «آقای پالومار» در بیست و ششمین نشست ادبی «در قلمرو داستان» بررسی می‌شود، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که شخص اول و قهرمان آنها مردی به نام آقای پالومار با خصوصیات اخلاقی متفاوت و شاخص است. این کتاب مشتمل بر سه فصل تعطیلات آقای پالومار، آقای پالومار در شهر و سکوت‌های آقای پالومار است. 
نگارنده در فصل‌های کتاب، توصیفی موشکافانه از عناصر طبیعت، عناصر انسان شناسی، فرهنگی، زبان معناشناسی، نهادها و حالت تحقیقی –  فلسفی با متنی تشریحی را به نمایش می‌گذارد.
کالوینو ۱۵ اکتبر سال ۱۹۲۳ در کشور کوبا به دنیا آمد. وی تحصیل‌کرده رشته ادبیات از دانشگاه تورین است. این نویسنده رمان و داستان کوتاه ایتالیایی سبک ادبی خاص خود را داشت که می‌توان آن را سورئال یا پست‌مدرن توصیف کرد. 
سه‌گانه «نیاکان ما» (شامل شوالیه ناموجود، ویکنت شقه شده و بارون درخت‌نشین) و مجموعه داستان‌های کوتاه شهرهای نامرئی و شش یادداشت برای هزاره بعدی از تحسین‌شده‌ترین آثار او هستند. او را یکی از مهم‌ترین نویسندگان ایتالیایی قرن بیستم می‌دانند.
سلسله نشست‌های ادبی «در قلمرو داستان» با هدف آشنایی و شناخت ادبیات ملل و نویسندگان مشهور جهان در این فرهنگسرا برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند روز سه‌شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۶ به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.