دات نت نیوک

اخبار

۲۷ دی‌ماه با معرفی هنرمندان برتر

اختتامیه جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» برگزار می‌شود

25 دی 1395 11:34 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
اختتامیه جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» برگزار می‌شود

 مراسم اختتامیه نخستین جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی»، دوشنبه ۲۷ دی، با حضور استادان، هنرمندان برتر و محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
 
اختتامیه جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» برگزار می‌شودبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نخستین جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» با موضوعات صبر، سلامتی، انصاف، رزق حلال و با اعلام فراخوان در هشت رشته، عکاسی، رسانه‌های اجتماعی، فیلم و فیلمنامه نویسی، کارتون، نقاشی‌خط، طراحی پوستر، اینفوگرافی و موشن گرافی در مردادماه آغاز شد.  
 
در بخش نقاشی‌خط که ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ به صورت کارگاهی همراه با نشست تخصصی استادان افجه‌ای و تن به دبیری غلامحسین الطافی برگزار شد، ۲۰ هنرمند شرکت کردند و ۲۸ اثر توسط این هنرمندان و استادان با موضوع‌های صبر، سلامتی، انصاف و رزق حلال خلق شد که از میان این آثار، سه اثر شایسته رتبه برتر شدند. 
 
بخش پوستر نیز با حضور ۲۰ هنرمند به دبیری نصیر بشیری، ۲۵ آذر ۱۳۹۵ به صورت کارگاهی برگزار شد که ۳۰ اثر در این کارگاه خلق شد و پس از ارزشیابی آثار براساس ایده یابی، انتخاب تکنیک اجرایی و دقت در ارائه‌ی فایل نهایی مناسب اکران، ۱۵ اثر برگزیده شدند و به نمایشگاه جشنواره راه یافتند. از میان ۱۵ اثر راه یافته در این نمایشگاه ۵ اثر شایسته رتبه برتر و تقدیر شدند. 
 
در بخش کارتون جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» نیز، پس از اعلام فراخوان، ۲۰۹ اثر از ۶۰ هنرمند به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از ارزیابی و داوری آثار توسط استادان برجسته، سید مسعود شجاعی طباطبایی، سعید صادقی و محمود نظری،  ۲۶ اثر برگزیده شدند که از این تعداد سه اثر به عنوان رتبه برتر و سه اثر شایسته تقدیر شناخته شدند. 
 
در بخش عکس نیز، ۴۰۰ اثر از ۶۰ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری ۱۵ اثر برگزیده شدند که از این تعداد ۳ اثر رتبه برتر را کسب کردند. دبیری این بخش را امیرعلی چیت‌ساز، برعهده داشت. 
 
در بخش اینفوگرافی هم از میان آثار ارسال شده، یک اثر شایسته تقدیر شناخته شد. 
 
نخستین جشنواره «فرهنگ، رسانه و آموزش عمومی» به دبیری میترا خلیلی و  با هدف، ارتقاء و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، به کارگیری ایده‌های نو و خلاقیت هنری در تبیین مفاهیم سبک زندگی، بسترسازی فرهنگی برای کشف و شکوفایی استعدادهای هنری، آشکار ساختن ظرفیت‌های هنری برای تببین و ترویج مناسب و اثرگذار سبک زندگی ایرانی اسلامی، تشویق و ترغیب هنرمندان برای تولید آثار هنری با موضوعات مورد نظر، توسط فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، برگزار شد. 
 
مراسم اختتامیه این جشنواره، دوشنبه ۲۷ دی ساعت ۱۴ با حضور استادان، هنرمندان برتر و محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی به نشانی، خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، میدان قبا برگزار می‌شود. 
 
همچنین همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه، نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره در این فرهنگسرا برپا خواهد شد. 

 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.