دات نت نیوک

اخبار

محسنیان‌راد و فرقانی از «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» می‌گویند

16 بهمن 1395 18:28 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
محسنیان‌راد و فرقانی از «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» می‌گویند

نشست تخصصی بررسی «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، مهدی محسنیان‌راد، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق و محمدمهدی فرقانی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی دوشنبه 18 بهمن از ساعت 15، هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک» درباره تاثیر مطبوعات در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 سخنرانی می‌کنند.

نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک»، هم‌زمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی ایران در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برپا شده است. این نمایشگاه، تصویرهایی جذاب از نشریات سال‌های 1357 تا 1359 خورشیدی دربرگرفته و روایتی دگرگونه از انقلاب مردم ایران در سال 1357 در این نشریات بازتاب یافته است.

نشست «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» در کنار این نمایشگاه، زمینه‌ای مناسب برای بررسی پیوند میان پدیده انقلاب و مطبوعات فراهم می‌آورد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف شده است.

این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.  

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.