دات نت نیوک

اخبار

اثر جدید هوده وکیلی منتشر می‌شود

17 اسفند 1395 12:04 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
اثر جدید هوده وکیلی منتشر می‌شود

دومین اثر هوده وکیلی با نام «پنجره‌ای مشرف به میدان» به‌زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه نشر شهر ، «پنجره‌ای مشرف به میدان» داستانی پر شخصیت و پر ماجرا است که راوی اول شخص آن را روایت می‌کند. داستان مواجهه آدم‌های یک ساختمان با یکدیگر را روایت می‌کند، مواجهه‌ای که رفته‌رفته از روزمرگی فاصله می گیرد و در نهایت به مرگ زنی جوان می انجامد.
  
هوده وکیلی  کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این مجموعه شعری را به واسطه نشر چشمه روانه بازار کرده است.
  
پشت جلد کتاب آمده است: «پنجره‌ی مشرف به میدان اولین رمانِ هوده وکیلی ا‌ست. نویسنده‌ای که پیش از این تجربیاتِ شاعری داشته است. رمان شروعی تکان‌دهنده و تند دارد. زنی خودش را مقابلِ چشمِ دوستش که راوی اصلی رمان است می‌کشد... امری که به محور اصلی رمانِ هوده وکیلی تبدیل می‌شود. راوی او زنی‌ است بلاتکلیف از طبقه‌ی متوسط. صمیمی‌ترین دوستش روبه‏روی خانه‏ی او در میدانِ هفتم خودش را می‌کشد، خانه‌ای که قرار بوده او را از گذشته‌ی ناآرامش دور نگه دارد. اما هر چه رمان جلوتر می‌رود این سؤال پیش می‌آید چرا زن وسط خیابان خودش را به کشتن داده و این‏جاست که زمزمه‌ی «قتل» نیز وسط می‌آید... هوده وکیلی در رمانش کارِ روایی را بر عهده‌ی رابطه‌ی پُرفرازونشیب این دو زن و البته آدم‌های اطراف‌شان می‌گذارد و همین رفت‏وآمدهای زمانی ا‌ست که کم‏کم پرده از معما و رفتارِ عجیبِ زنِ مقتول برمی‌‏دارد. خواننده‌ی رمان در هر بخش از متن شاهدِ شکل‌گیری تکه‌هایی از وجودِ ازهم‌پاشیده‌ی این دو زن است که گویا سرنوشت‌شان به‏هم گره خورده. مهم‌ترین نکته نیز در همین وضعیت اتفاق می‌افتد و آن درکِ مفاهیمی چون خانه، تنهایی و دیگری‌ است و البته یک ماجرای رمزآلود که تا پایان رمان دست از سرِ مخاطب برنمی‌دارد.»
 
رمان «پنجره‌ای مشرف به میدان» به قلم هوده وکیلی، در 182 صفحه، به بهای 15000 تومان توسط نشر چشمه منتشر می‌شود. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.