دات نت نیوک

اخبار

کمک 15 میلیارد ریالی معاونت فرهنگی ارشاد به ناشران خصوصی

10 اردیبهشت 1396 18:10 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
کمک 15 میلیارد ریالی معاونت فرهنگی ارشاد به ناشران خصوصی

سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از اختصاص یارانه 15 میلیارد ریالی معاونت فرهنگی ارشاد برای حمایت از ناشران خصوصی در این نمایشگاه خبر داد. 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جبران بخشی از هزینه‌های ناشران شرکت‌کننده در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، شیوه‌نامه اجرایی تدوین کرده است.
  
بر اساس این شیوه‌نامه، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از ناشران خصوصی در نمایشگاه، 15 میلیارد ریال یارانه در نظر گرفته است.
همایون امیرزاده، سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این مورد به ستاد امور رسانه‌ای و خبری نمایشگاه گفته است: ناشران دولتی و خارجی مشمول این حمایت نیستند.
وی درباره نحوه خرید از ناشران، گفت: میزان خرید از ناشران بر اساس متراژ غرفه‌ها و هزینه اجاره‌بهای ناشران محاسبه می‌شود. از این رو از ناشران غرفه‌های 20-9 متر تا سقف 70 درصد اجاره‌بها، 40-20 متر تا سقف 60 درصد اجاره‌بها ، 60-40 متر تا سقف 50 درصد اجاره‌بها، 80-60 متر تا سقف40 درصد اجاره‌بها، 100-80 متر تا سقف  30 درصد اجاره‌بها و غرفه‌های بالای 100 متر تا سقف 20 درصد اجاره‌بها، کتاب خریداری خواهد شد.
   
ردیف متراژ میزان خرید بر مبنای متراژ 
1 20-9 70% 
2 40-20 60% 
3 60-40 50% 
4 80-60 40% 
5 100-80 30% 
6 بالا-100 20% 
امیرزاده ادامه داد: میزان تخفیف کتاب‌های خریداری شده 30 درصد قیمت پشت جلد و برای ناشران شهرستانی 20 درصد محاسبه خواهد شد. قطعیت خرید کتاب از هر ناشر منوط به تأیید شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه مبنی بر عدم تخلف ناشر است.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مراکز و نهادهای دریافت‌کننده کتاب نیز گفت: ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های محروم کشور به منظور توزیع عادلانه و گسترده‌ در میان کتابخانه‌های شهرها و روستاهای استان، دانشگاه‎ها و مراکز آموزشی و سایر نهادها، تمامی گروه‌های مورد تأیید و شناخته شده مروج کتابخوانی، شهرهای نامزد پایتخت کتاب ایران و آبادی‌های عشایر و روستاهای دوستدار کتاب دریافت‌کننده این کتاب‌ها خواهند بود.
ناشران برای شرکت در این طرح باید در ایام برگزاری نمایشگاه می‌توانند با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ارائه فهرست کتاب‌های پیشنهادی خود که در نمایشگاه عرضه شده‌اند، اقدام کنند.

همچون سال گذشته، کارشناسان برای بررسی کتاب‌ها از غرفه‌ها بازدید نخواهند کرد و صرفاً اظهارات مستند ارائه شده از سوی ناشران در سایت نمایشگاه و یا بانک اطلاعات مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ملاک بررسی و انتخاب کتاب‌ها خواهد بود.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» با ریاست سید عباس صالحی از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.