دات نت نیوک

اخبار

انتشار فراخوان حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب پکن

08 خرداد 1396 11:35 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
انتشار فراخوان حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب پکن

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران فراخوان شرکت ناشران، مؤسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهالی قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پکن را منتشر کرد
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه نشر شهر  به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از 1 تا 5 شهریور برگزار می‌شود. ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. به همین منظور فراخوانی برای حضور ناشران، مؤسسات و نهادها، اهالی قلم، آژانس‌های ادبی و تشکل‌های نشر منتشر شده که تا 20 خرداد می‌توانند به سایت icfi.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. متن این فراخوان به شرح ذیل است:
  
به اطلاع تمام ناشران، موسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهالی قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور می‌رساند، غرفه‌ جمهوری اسلامی ایران (مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن) توسط مؤسسه‌ نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از 1 تا 5 شهریور بر پا خواهد شد. بدین منظور از تمام علاقه‌مندان دعوت می‌شود برای ثبت‌نام و حضور در این رویداد اقدام کنند.

شرایط حضور در نمایشگاه به دو طریق امکان‌پذیر است:

الف - درخواست فضای مستقل

 ناشرانی که علاقه‌مند به دریافت فضای مستقل در غرفه‌ ایران هستند، می‌توانند از طریق مراجعه به سایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (www.icfi.ir) مراحل ثبت‌نام را حداکثر تا 20 خرداد انجام دهند.

فضای اختصاص‌ داده‌ شده برای هر ناشر 6 مترمربع و با ظرفیت تقریبی نمایش 50 عنوان کتاب است. علاقه‌مندان برای اختصاص فضای بیشتر می‌توانند درخواست خود را برای بررسی به این مؤسسه ارائه کنند. تفاهم‌نامه همکاری میان مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و ناشر/مؤسسه/ آژانس/... منعقد و مبنای همکاری خواهد بود.

امکانات فراهم شده توسط مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران

- ارسال کتب منتخب ناشران به پکن، حداکثر پانزده کیلوگرم
- آماده‌سازی، طراحی، غرفه‌آرایی و واگذاری امکانات نمایشگاهی
- همکاری در اخذ ویزا از سفارت چین در ایران
- در اختیار قراردادن فضای برگزاری جلسات با هماهنگی قبلی
- امکان استفاده از مترجم مستقر در غرفه با هماهنگی قبلی

• تعهدات ناشر/ مؤسسه/ آژانس/ ...

- انتخاب کتب مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه کتاب پکن و غرفه ملی جمهوری
 اسلامی ایران
- مسئولیت معرفی و مذاکره برای آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران
- معرفی یک نفر به عنوان فرد حاضر در غرفه ناشر به صورت ثابت person contact به مؤسسه

- تقبل تمام هزینه‌ها و انجام اقدام‌های مربوط به امور ویزا، تهیه بلیط، اقامت و رفت وآمد نماینده اعزامی ناشر به نمایشگاه پکن

 ب) عرضه کتاب توسط مؤسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران:

ناشرانی که مایل به عرضه‌ کتاب‌های خود بدون حضور در نمایشگاه هستند، می‌توانند حداکثر 10 عنوان کتاب برای ارزیابی با رعایت شرایط زمانی (حداکثر تا پایان وقت اداری 20/3/96) و ضوابط زیر، ابتدا در سایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ثبت و پس از تأیید، یک نسخه از هر کتاب  ارسال کنند.

-کتب ارسالی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند.
- اولویت با کتب تألیفی و یا دو زبانه - یکی از زبان‌های دیگر نظیر چینی، انگلیسی. همچنین برگزیدگان در یکی از جوایز/ جشنواره‌های ملی و یا بین‌المللی است.
- اولویت با کتبی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن مربوط به 5 سال اخیر باشد.
- کتب ارسالی عودت داده نمی‌شود و مؤسسه هیچگونه مسئولیتی در قبال تأخیرهای احتمالی شرکت پُست ندارد. به هرگونه درخواستی خارج از روال ثبت‌نام آنلاین و ناقص، بدون چکیده فارسی و انگلیسی (150 کلمه) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66415540-021 تماس بگیرند. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.