دات نت نیوک

اخبار

برگزاری هشتمین «جشنواره تولید محتوای الکترونیکی»

13 خرداد 1396 13:49 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: با 0 رای
 برگزاری هشتمین «جشنواره تولید محتوای الکترونیکی»

هشتمین «جشنواره تولید محتوای الکترونیکی» در گروه‌های دانش‌آموزان، معلمان و دانشجو معلمان و دومین دوره این جشنواره ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه برگزار می‌شود. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه نشر شهر به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی ویژه دانش‌آموزان و معلمان از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.   
    
توسعه فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی و پرورش توانمندی‌های معلمان و دانش‌آموزان، تولید مواد و رسانه‌های یادگیری متناسب، توانمندسازی مدرسه و ایجاد زمینه مناسب برای تولید محتوای الکترونیکی ویژه  دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از‌جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

هشتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی دانش‌آموزان و معلمان در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در قالب سه گروه دانش‌آموزان، معلمان و دانشجو معلمان با هم به رقابت می‌پردازند.

خلاقانه بودن، متناسب بودن آثار با اهداف تعیین شده در برنامه‌های درسی، واگذار نکردن امتیاز آثار به ارگان‌های دولتی یا خصوصی و قابلیت نصب و اجرا بودن آثار ارسالی از جمله شرایط فنی و اختصاصی آثار تولیدی شرکت‌کننده در این جشنواره است.

ثبت‌نام برای شرکت در این جشنواره و ارسال آثار تا پانزدهم شهریورماه ادامه دارد و رقابت‌های مرحله کشوری با معرفی برگزیدگان نیمه دوم سال 96 برگزار می‌شود.

تولید درس‌‌افزارهای آموزشی متناسب با موضوعات کتاب‌های درسی دوره ابتدایی، متوسطه اول و پایه دهم، تولید اجزای آموزشی متناسب با موضوعات کتاب‌های درسی دوره ابتدایی، متوسطه اول و پایه دهم، تولید نرم‌افزارهای پرورشی و قرآنی در حوزه‌ آموزش ‌و پرورش،‌ تولید نرم‌افزارها در حوزه تربیت‌بدنی، سلامت و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و تولید نرم‌افزارهای بازی و سرگرمی آموزشی با تاکید بر مفاهیم کتاب‌های درسی، محورهای تعیین شده برای این جشنواره است.

محور‌های تولید محتوای الکترونیک برای مدارس استثنایی از طریق سامانه رشد و سامانه سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی اطلاع‌رسانی می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در فراخوان به شبکه ملی مدارس ایران رشد به نشانی http://roshd.ir مراجعه کنند. 

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.