دات نت نیوک

اخبار

کتاب  آموزش علم با بازی برای اولین بار در کشور

04 تیر 1396 12:18 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 1 با 2 رای
کتاب  آموزش علم با بازی برای اولین بار در کشور

مدیر بهره برداری باغ کتاب با اشاره به اینکه در باغ کتاب برای اولین بار در کشور بچه‌ها از طریق بازی علوم را فرا می‌گیرند، گفت: روزانه در هر مجموعه علم به 800 نفر خدمات داده می‌شود.
سید مجید حسینی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی موسسه نشر شهر  با اشاره به اینکه روزانه 800 نفر می‌توانند از هر یک از مجموعه‌های علوم باغ کتاب استفاده کنند، اظهار داشت: باغ کتاب تهران لایه‌های متعدد علمی، فرهنگی و تفریحی دارد.

وی عنوان کرد: لایه اول فروشگاه‌های کتاب به عنوان بزرگترین فروشگاه‌های کتاب دنیا ست. لایه دوم گالری‌های هنری که بزرگترین گالری‌های هنری کشور است و لایه سوم را سینماها و تئاتر بزرگ شهر تشکیل می‌دهند. مهمترین لایه مرکز علم کودک و نوجوان کشور است که حدود 12 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است.

مدیر بهره برداری باغ کتاب ادامه داد: لایه پنجم مربوط به ماجراجویی‌های کودکان و نوجونان، تحت عنوان باغ کودک و نوجوان است و لایه ششم اتفاقات تفریحی ست که برای تمام مردم ارائه می‌شود و همه در تمام سنین می‌توانند از حضور در باغ کتاب احساس رضایت داشته باشند.

حسینی با اشاره به اینکه سینماها از 100 تا 120 نفر ظرفیت دارند، تصریح کرد: 4 سالن سینما در اوایل تیر افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بازی‌های علمی، مجموعه‌ای از باشگاه‌ها را داریم، بیان کرد: یکی از این باشگاه‌ها رباتیک است که بچه‌ها می‌توانند در این باشگاه علم رباتیک را بیاموزند، بازی کنند و ربات‌ها را بخرند.

مدیر بهره برداری باغ کتاب با بیان اینکه در دیگر بخش های علوم نیز کودکان و نوجوانان با بازی علم های مختلف را می آموزند، گفت: مجموعه های آموزش علوم برای گروه های سنی 2 تا 8 سال، 8 تا 12 سال و 12 تا 18 سال طراحی شده است. در هر مجموعه 40 نفر هم زمان می توانند بازی کنند و روزانه در هر مجموعه به 800 نفر خدمات داده می شود.

حسینی استانداردهای باغ کتاب را بر اساس آخرین تکنولوژی دنیا دانست و افزود: کتاب فروشی ها از طریق سیستم اینترنت هوشمند اداره می شوند و باشگاه رباتیک از آخرین دستاوردهای جهان که در کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، کره جنوبی و ... استفاده می شود، برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه مطالعه از طریق باغ کتاب وابسته به نوع بهره برداری از مجموعه ها ست، بیان کرد: اگر ما بتوانیم به گونه‌ای از باغ کتاب بهره برداری کنیم که مردم از طریق فرزندان شان علاقه مند به حضور شوند، این مکان مهمترین مجموعه انتقال دانش می شود.

مدیر بهره برداری باغ کتاب ادامه داد: این مجموعه باید با مردم دوست باشد تا بتواند آن ها را جذب کند و ما تلاش داریم با اداره مجموعه از طریق بخش خصوصی، به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

حسینی در خصوص چگونگی جذب بچه ها در باغ کتاب، عنوان کرد: بچه ها با بازی جذب می شوند و علوم را بهتر می آموزند. در باغ کتاب تمامی مجموعه ها اعم از تالارهای علم و کشتی کتاب که مهمترین مرکز قصه خوانی ست، مبتنی بر بازی هستند. ما با مجموعه های علمی، فرهنگی و تفریحی بدون اینکه از بچه ها بخواهیم مطالعه کنند و به فرهنگ‌های خاص نزدیک شوند، علوم را به آن ها می آموزیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ویژه ترین اتفاقی که در باغ کتاب رخ داده است، افتتاح بزرگترین مرکز مربوط به کودکان و نوجوانان است. هیچ وقت در کشور ما در برنامه ها و فعالیت‌های عمرانی به آن ها چنین توجهی نشده است و این اتفاق بزرگ و بی سابقه برای اولین بار رخ می‌دهد.

گفتنی ست؛ این مجموعه آموزشی فرهنگی نیمه اول تیر ماه افتتاح می شود.

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.