دات نت نیوک

اخبار

گام آخر فارسی آموزان 44 کشور در دوره دانش افزایی برداشته شد

07 مرداد 1396 09:24 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 1 با 1 رای
گام آخر فارسی آموزان 44 کشور در دوره دانش افزایی برداشته شد

فارسی آموزانی که از 44 کشور جهان برای شرکت در دوره بازآموزی و تقویت زبان فارسی در هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی به ایران آمده اند، پس از گذراندن یک دوره آموزشی فشرده 90 ساعته، در آزمون پایان دوره شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، معاون آموزش و پژوهش این بنیاد با بیان اینکه آزمون مربوطه در دو بخش برگزار شد، اظهار کرد: آزمون کتبی شامل 50 سئوال چهارگزینه ای در سه حوزه دستور زبان فارسی، گنجینه واژگانی و کارکردهای ارتباطی بود که فارسی آموزان در مدت 75 دقیقه پاسخ دادند.
رضا مراد صحرایی افزود: در آزمون نگارش نیز زبان آموزان باید از بین سه موضوع ارائه شده، یکی را انتخاب کرده و یک انشاء حداقل 100 کلمه ای می نوشتند.
صحرایی با بیان اینکه دوره های دانش افزایی بنیاد سعدی، اعم از کوتاه مدت و بلند مدت، براساس انگاره های طراحی برنامه درسی، خصوصا بخش تحلیل نیاز و تحلیل اهداف فارسی آموزان طراحی می شوند، گفت: بنابراین محتوای همین دوره آموزشی نیز مبتنی بر اصل تحلیل نیاز طراحی شد. این از جهت دوره امسال نسبت به دوره پارسال متفاوت بود و ممکن است نسبت به دوره های بعد هم متفاوت باشد.
وی تصریح کرد: ما در بنیاد سعدی هیج برنامه از پیش تعیین شده ای به صورت نسخه ای مفروض نداریم و سعی می کنیم وقتی فارسی آموزان به ایران آمده و آزمون های تعیین سطح دادند، براساس نتایج آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی، محتوای دوره آموزشی آنها را طراحی کنیم.
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی مهمترین تفاوت آزمون پایان دوره امسال نسبت به سال های قبل را آزمون اختصاصی و مشترک میان فارسی آموزان و گروه تربیت مدرس زبان فارسی عنوان کرد و یادآورشد: با توجه به اینکه امسال برای اولین بار دوره تربیت مدرس غیر فارسی زبانان را داشته ایم، برای این گروه 25 سئوال تخصصی درباره نکات مهم آموزش مهارت های زبان فارسی تعیین شد.
صحرایی بیان داشت: در دوره امسال طبق آزمون تعیین سطح اولیه ، 9 کلاس در هفت سطح از جمله مقدماتی، پیش میانی، میانی، فوق میانی و پیشرفته تشکیل شد و یک کلاس نیزمخصوص استادان غیر ایرانی بود که در کشورشان زبان فارسی تدریس می کنند و در این دوره مهارت های نوین آموزشی زبان را گذراندند.
وی زمان اعلام نتایج و تحلیل آزمون پایان دوره را در روز اختتامیه هشتادوچهارمین دوره دانش افزایی اعلام کرد و گفت: به نفرات برتر هر گروه و همچنین افرادی که نسبت به زمانی که به ایران آمدند، پیشترین پیشرفت را داشته باشند، لوح تقدیر و هدایا داده خواهد شد.
براساس این گزارش، فارسی آموزان هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی پس از آزمون پایانی، در کلاس توجیهی 'گردشگری و موارد مهم در سفر' عباس نجار مسئول برگزاری دوره بنیاد سعدی شرکت کردند و امروز - جمعه - برای دیدن شهرهایی از ایران و سفری تفریحی، سیاحتی و فرهنگی، به کاشان سفر کرده و پس از حضور در برنامه هایی که شهرداری و میراث فرهنگی این شهر برایشان در نظر گرفته اند، به شهر اصفهان خواهند رفت تا جاذبه های تاریخی و گردشگری « نصف جهان» را مشاهده کنند.
هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی با حضور 145 نفر از 44 کشور جهان از 12 تیرماه در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز شده است و به مدت یک ماه ادامه دارد

ویدئو
تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.