دات نت نیوک

فیدخوان

خبرگزاری مهر


رمان «زن در ریگ روان» اثر کوبو آبه در چهل‌و پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های ادبیات ملل، بارخوانی و بررسی می شود.

مطابق اعلام خانه کتاب از آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «تابستانه کتاب» از ۱۲ تیرماه، تاکنون ۵۰۷ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

مجموعه مقالاتی در مورد تاریخ ایران قدیم در آلمان، در قالب کتابی انتشار یافت.

زندگی انسان‌های صالح، دستمایه نگارش کتابی است که دفتر نشر فرهنگ اسلامی به قلم سیدمحمد شفیعی مازندرانی روانه بازار نشر کتاب کرده است.

راضیه تجار با تاکید بر استفاده از شیوه‌های مختلف ترویج کتابخوانی گفت: وقتی نگاه ما به مخاطب کودک و نوجوان است، باید بذری را بکاریم که نتیجه آن را سال‌های آینده برداشت کنیم.

مدیر نشر رسا با اشاره به انگیزه‌ها از شکل‌گیری این انتشاراتی در دوران ساواک، گفت: ما می‌خواستیم در سطح ایران اعلامیه‌های امام را پخش کنیم؛ آن زمان بهترین بستر برای پخش اعلامیه‌ها، کتاب بود.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تخصیص اعتباری معادل ۳ میلیارد تومان برای حمایت از نویسندگان استان‌های کشور با خرید آثار آنها، خبر داد.

رئیس واحد تاریخ شفاهی حوزه هنری هویت بخشی را یکی از مصارف اصلی تاریخ شمرد و گفت:هرچه مردم یک کشور از تاریخ خود دور شوند آسیب پذیر تر می شوند و زودتر تحت سیطره و تهاجم فرهنگی قرار می گیرند.

آخرین جلسه از سلسله نشست‌های دانش‌افزایی و هم‌اندیشی نقد ترجمه، روز چهارشنبه ۲۸ تیر در حوزه هنری برگزار می شود.

برگزیدگان مسابقه کشوری «داستان‌نویسی رضوی» کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.
صفحه 1179 از 1216ابتدا   قبلی   1174  1175  1176  1177  1178  [1179]  1180  1181  1182  1183  بعدی   انتها